Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Połamane drzewa, przerwane linie energetyczne, pozrywane dachy, uszkodzone budynki mieszkalne i gospodarcze. To krajobraz, jaki pozostał po przejściu porywistego wiatru i burz.
Do dumnej karty historii tego miasta nawiązywało widowisko na rozpoczęcie pierwszego jarmarku.
W Przasnyszu coraz bliżej powstania grobu-pomnika poświęconego najmniejszym, którzy zmarli przed narodzeniem.
Sierpień dla wielu osób jest sygnałem, że trzeba pakować plecak i ruszać na pielgrzymi szlak. Warto posłuchać doświadczonych pątników, żeby wiedzieć, co ze sobą zabrać i czego uczy pielgrzymkowa codzienność (s. V).
Do Bańskiej Wyżnej na Podhalu przybyło blisko 600 osób, wśród których byli także wierni z diecezji łomżyńskiej, lubelskiej, warmińskiej i toruńskiej. Byli też goście z Ukrainy, Litwy i Anglii.
Wychowują, uczą i rozpieszczają. Choć ich święto przypada w styczniu, to w tych dniach obchodzą imieniny swojej patronki.
W Szafarni z portretu ożywionego osobliwie nowoczesną techniką „przemawia” Chopin: „Tego miejsca nie zwiedza się raz. Tu się powraca”. Podobnie można powiedzieć o Camino.
Wiara. „Teresa prosiła, aby modlić się za jej duszę. Obiecała, że będzie przed Bogiem pamiętała o nas. Zapewniała, że jak umrze, to niedługo wypuszczą nas z więzienia”...
Mija pierwszy miesiąc nawiedzenia obrazu Czarnej Madonny. Maryja przeciera szlak od Pułtuska przez Maków Mazowiecki, Przasnysz i Dzierzgowo po Mławę. Ale przede wszystkim przeciera cudownie szlak do ludzkich serc.
Upały i susza, a po nich ulewy i nawałnice sprawiają, że pola, sady i ogrody czeka klęska nieurodzaju.