Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Co pisał Krasiński o Mickiewiczu?A co dziś o „Panu Tadeuszu” myślą młodzi?
Jak oliwka, która owocuje, i jak świecznik, który płonie, byli dla naszej diecezji święci, o których przypomniano w czasie XVII Sympozjum Akcji Katolickiej w Płocku.
Ponad pół tysiąca młodych ludzi z diecezji płockiej zebrało się w Ciechanowie na szóstym już Spotkaniu Młodych „Wake Up”.
W podpłockim Bielsku kiełkuje myśl o odzyskaniu przez miejscowość praw miejskich. Społeczne konsultacje potrwają do końca listopada.
Zaczęło się od poszukiwania w Lasach Pomiechowskich śladów po dawnym trakcie handlowym z czasów Cesarstwa Rzymskiego, a skończyło na znalezieniu 17 bardzo cennych, XVII-wiecznych monet.
Raczej powściągliwe tony towarzyszyły obradom podczas sympozjum poświęconego najnowszym zdobyczom technologicznym i ich wpływowi na rozwój intelektualny i duchowy człowieka.
Niby tak dobrze wszystkim znany kościół jest jedną z największych zagadek w diecezji.
Wspominanie 950 lat istnienia diecezji jest okazją, aby przypomnieć historie ludzi, którzy tu żyli i wierzyli. Na początek poruszająca historia z czasów II wojny światowej.
Obchodom 950-lecia diecezji płockiej towarzyszy utwór, który streszcza to, co najważniejsze w duchowym dziedzictwie Kościoła na północnym Mazowszu i ziemi dobrzyńskiej.
– Nasi przodkowie sprawdzili się w przekazie wiary. Czy my też podołamy tej misji? – pytał bp Szymon Stułkowski w płockiej katedrze.