Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
– Wciąż za mało wiemy i cenimy to dziedzictwo – mówią historycy o długiej i bogatej historii diecezji płockiej.
– Gdy nasza bezsilność spotka się z Bożą mocą, będziemy uratowani – głosili w swym świadectwie w Ciechanowie Joanna i Rafał Patyrowie, których małżeństwo ocaliły wiara i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Jak dziś odczytać osobę i dzieło Stanisława Grzepskiego – wybitnego uczonego rodem z ziemi zawkrzeńskiej, zastanawiano się w czasie ogólnopolskiej konferencji.
W sanktuariach maryjnych, które w Roku Świętym stały się również kościołami jubileuszowymi, uczczono Niepokalaną.
Organista pukający do drzwi z opłatkiem to kolejny znak zbliżającej się Wigilii i Bożego Narodzenia. Wielu kupi go jednak w supermarkecie czy przez internet. Co więc oznacza znak przyjęcia tego białego, kruchego chleba?
„Nasi przodkowie od 950 lat pisali dzieje wiary na tej ziemi. Dziś my przejęliśmy to zadanie. Żyjąc wiarą i dzieląc się nią, jakby dalej piszemy dzieje apostolskie” – napisał biskup płocki w liście na Adwent i Rok Święty.
Ta książka zrodziła się z chęci bliższego poznania najmniej znanej z działdowskich męczenników – bł. siostry Marii Teresy Kowalskiej, „Bożego Teresiska”.
W ostatnich dniach listopada odbył się szósty finał akcji „Paczka Rodakom na Wileńszczyźnie”.
Powstaje kaplica wieczystej adoracji w Pułtusku, czwarte takie miejsce w diecezji.
Sto szopek z całego świata stanie na początku grudnia na placu św. Piotra, a wśród nich stajenka z diecezji płockiej. Dzieło 11-latki ze Starego Gralewa k. Raciąża.