Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
To on pierwszy ukazał Boga jako Oblubieńca, wiernie kochającego swój naród mimo jego ciągłych zdrad.
O przeżywaniu Paschy w miejscu nieustannych powitań i pożegnań mówi o. Bruno Mariusz Lewandowski OFM, kapelan hospicjum bonifratrów.
Baranek z czerwoną chorągwią, pisanki i wiosenne kwiaty mienią się barwami obok łóżek pacjentów, wózków, lekarstw. W miejscu, gdzie co rusz ktoś odchodzi „na tamtą stronę”, Alleluja i „Zwycięzca śmierci…” brzmią mocno. Z nadzieją.
Chcesz przeżyć ten czas w sercu archidiecezji? W najbliższych dniach warto tu być – na liturgii, i na nabożeństwach „Godzina z Jezusem”.
– Ilekroć wejdziesz do przedsionka naszego kościoła, spójrz na uśmiechniętą twarz Jana Pawła II i otwórz swoje serce na działanie zbawczej łaski Chrystusa – mówi o. Krzysztof Piskorz OCD.
A gdyby tak w Wielkanoc, przed świtem, powędrować parę kilometrów do grobu Pana, odkryć na nowo, że On żyje, i radośnie Go uwielbić? By wziąć udział w tej inicjatywie, potrzebujesz… odrobiny szaleństwa i dobrego budzika.
Księża i siostry zakonne z archidiecezji wrocławskiej szkolili się, jak pomóc osobom borykającym się z myślami samobójczymi.
Jeden z najcenniejszych zabytków polskiego średniowiecza zostanie wystawiony w Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu na kilka godzin.
– Wielkanoc? Nie zatracajmy się w domowych porządkach i szykowaniu obchodów. Najważniejsze dzieje się w sercu i we wspólnocie Kościoła – apeluje bp Maciej Małyga.
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zorganizował Międzynarodową Konferencję Pedagogiczną pt. „Pedagogika duszy i ciała”.