Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Od poniedziałku nie musimy już nosić maseczek. To decyzja ministra Adama Niedzielskiego, którą ogłosił dzisiaj (czwartek, 24.03.) O zdanie zapytaliśmy mieszkańców i lekarzy z woj. śląskiego.
Osłabiony węch w przebiegu infekcji SARS-CoV-2 wynika nie tylko z zaburzeń pracy nerwów, ale także z zablokowania transportujących zapachy dróg w nosie - wynika z nowej analizy. Dla wielu osób oznacza to większe szanse na powrót do zdrowia.
Decyzja w sprawie noszenia maseczek zostanie przekazana opinii publicznej dzisiaj bądź jutro - przekazał w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
Osoby, które przeszły nawet łagodny COVID-19, mają zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 - wynika z badań trzech niemieckich ośrodków naukowych.
Doustny lek chroni myszy w podeszłym wieku przed zgonem wywołanym COVID-19 dzięki odmłodzeniu ich układu odpornościowego - informuje "Nature".
Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.
Ponad 80 proc. osób z COVID-19, które były hospitalizowane, cierpi na zaburzenia neurologiczne w trakcie choroby i po jej przebyciu, wynika z badania Hiszpańskiego Towarzystwa Neurologicznego (SEN).
W piątek rano zniesione będą ostatnie pozostające w mocy wymogi dla podróżnych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, które wprowadzono z powodu pandemii Covid-19 - ogłosił w poniedziałek brytyjski minister transportu Grant Shapps. Dotyczy to też niezaszczepionych.
Potencjalną nową terapię COVID-19 zidentyfikowali naukowcy z Cedars-Sinai Medical Center w Kalifornii. Jej podstawą jest cząsteczka biologiczna stworzona w oparciu o zmodyfikowane ludzkie komórki skóry.
Łuskowce skonfiskowane z nielegalnego targowiska w Wietnamie, na którym handluje się dziką fauną i florą, są nosicielami koronawirusów związanych z SARS-CoV-2 - potwierdzili naukowcy z Wildlife Conservation Society (WCS). Wcześniej tylko u łuskowców z Chin wykryto takie patogeny.