Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Pod hasłem „Otoczmy troską życie” od 4 do 10 października w całej Polsce obchodzony będzie 65. Tydzień Miłosierdzia. Organizowane w tym czasie przez Komisję Charytatywną Konferencji Episkopatu Polski spotkania, modlitwy i konkretne inicjatywy będą uwrażliwiać na potrzebę obrony życia ludzkiego we wszystkich jego wymiarach. Patronem tegorocznego Tygodnia jest św. Franciszek z Asyżu.
Sesja naukowa, modlitwy oraz oficjalne otwarcie warsztatów terapii zajęciowej Caritas złożą się m.in. na III Archidiecezjalny Kongres Miłosierdzia Bożego - poinformowano w środę na konferencji prasowej w Kurii Metropolitalnej w Białymstoku. Kongres odbędzie się w tym mieście w dniach 26-28 września.
Obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany w 1934 r., przez prof. Kazimirowskiego, w obecności św. Faustyny jest się w dobrym stanie - orzekł po kontroli konserwator dzieł sztuki.
To miejsce nie musi być puste! Wielu ludzi w Polsce ten szczególny wieczór spędza samotnie...
Wolontariat to ruch społeczny, który opiera się na bezinteresownej woli służenia innym ludziom. Wolontariat chrześcijański jest jedną z koniecznych form świadczenia o tym, że w Jezusie Bóg powołuje nas i uzdalnia do miłości braci i sióstr.
W II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce modli się w intencji katolików na Wschodzie. W czynną pomoc chrześcijanom tam żyjącym jest włączony również Zespół Misyjny „Wschód” działający przy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.